Zastosowanie piecyka gazowego
2.jpg

Piecyki gazowe (lub inaczej gazowe podgrzewacze wody) wiszą zwykle nad wannami, w łazienkach. Można je też zobaczyć przy będących głównym i bezpośrednim źródłem ciepła kotłach. Piecyki gazowe często mają wyżłobione na swoich panelach okienka, w których klient może zauważyć pojedyncze niebieskie płomienie. Przyciski, za pomocą których uruchamia się urządzenie, wyłącza się je lub reguluje się jego pracę umiejscowione, są najczęściej z boku. Miejscami, gdzie najczęściej wykorzystuje się piecyki gazowe, są:

  • stoiska sklepowe,
  • mieszkania lub domy,
  • restauracje. 


Koszt i czas trwania montażu piecyka

Ceny piecyków gazowych są zróżnicowane, w zależności od tego, czy chodzi o używane, czy nowe. Ceny tych pierwszych wahają się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych, natomiast te ostatnie kosztują najczęściej ponad tysiąc złotych. Czas montażu takiego podgrzewacza również bywa różny. Kiedy nie ma innych prac do wykonania i trzeba jedynie zamontować taki piecyk, to prace mogą zakończyć się już w ciągu jednego dnia. Jeśli jednak niezbędne będą wymiana instalacji czy stworzenie jej od podstaw klient musi być przygotowany nawet na kilkumiesięczną pracę. Nie da się jednoznacznie określić tego czasu ze względu na zbyt wiele czynników na niego wpływających. Klient musi pamiętać, by odpowiednio wcześnie zarezerwować sobie czas u osoby lub ekipy, która się tym zajmie.


Jaki piecyk gazowy wybrać?

Na rynku znaleźć można co najmniej kilka rodzaju tego typu urządzeń. Różnią się między sobą przede wszystkim budową, sposobem działania, a także możliwościami. Oto kilka cech, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniego produktu:

  • moc - W przypadku piecyków jest najważniejsza, gdyż determinuje ich możliwości. Obecnie na rynku znaleźć można urządzenia, których moc osiąga maksymalne wartości przekraczające nawet granicę 5 kW.
  • zużycie gazu — Podawane jest ono w kilogramach na godzinę. W przypadku piecyka, który jest w stanie ogrzać pomieszczenie o powierzchni 80 metrów kwadratowych zużycie ogólne będzie, wynosiło ok. 0,3-0,4 kg na godzinę.
  • wymiary – oczywiście im większy piecyk, tym większe możliwości będzie posiadał. Trzeba jednak pamiętać, by dopasować jego rozmiar do pomieszczenia, w którym ma się znajdować.
  • rodzaj gazu, na jakim pracuje piec – w sklepach znaleźć można urządzenia, które jako paliwo wykorzystują propan lub propan-butan. Pierwszy rodzaj charakteryzuje się większą wydajnością oraz brakiem nieprzyjemnego zapachu.

Warto zastanowić się również nad kwestią, kiedy rzeczywiście będzie potrzebny taki piecyk. Główną przesłanką skłaniającą do kupna może okazać się niewydolność obecnej instalacji.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.