Przepływowe podgrzewacze wody - Czym są i jak działają?
6.jpg

Gazowe przepływowe podgrzewacze wody to urządzenia, które podgrzewają wodę użytkową w systemie przepływowym. Są to urządzenia wiszące, instalowane zazwyczaj w łazienkach. W podgrzewaczu gazowym woda przepływa przez wężownicę, która jest połączona (wszystko stanowi jedną całość) z wymiennikiem ciepła umieszczonym nad palnikiem, który składa się z miedzianych rurek.

Zalety gazowych podgrzewaczy wody

Podgrzewacz wody to doskonała alternatywa dla gospodarstw domowych, do których sieć wodociągów nie dostarcza ciepłej wody użytkowej. Wybierając taki produkt do własnego domu, warto zastanowić się nad jego parametrami oraz funkcjonalnością. Do niewątpliwych zalet takich urządzeń należy zaliczyć:

• wielkość urządzenia oraz łatwość montażu,

• brak nadmiernej utraty energii,

• woda podgrzewana jest jedynie w momencie jej poboru.


Gazowe podgrzewacze wody mają również swoje wady. Biorąc pod rozwagę kupno takiego urządzenia, należy brać również pod uwagę:

• dostarczenie minimalnej ilości wody wymaganej do rozpoczęcia pracy takiego urządzenia,

• miejsce montażu takiego urządzenia reguluje polskie prawo,

• wyższe koszta serwisowe,

• duże podgrzewacze wielopunktowe wymagają ponadto instalacji trójfazowej.


Przepływowe podgrzewacze wody

Zasada działania przepływowych podgrzewaczy wody jest bardzo prosta. Sygnałem do rozpoczęcia podgrzewania wody będzie odkręcenie kranu, dzięki czemu mamy ciepłą wodę, tylko wtedy kiedy jest potrzebna. Szybkość podgrzewania wody będzie zależeć od odległości do punktu jej poboru. Podgrzewacze takie dzielą się na jednopunktowe oraz wielopunktowe:

• jednopunktowe mają za zadanie dostarczenie wody do jednego kranu. Ich moc wynosi zazwyczaj od 3,5kW do 6 kW stosowane, są najczęściej przy aneksach kuchennych.

• wielopunktowe stosuje się natomiast w łazienkach, kiedy to muszą podgrzać wodę do kilku kranów. Ich moc sięga od 12kW do 24kW.

Najlepszym dla klienta rozwiązaniem będzie montaż podgrzewacza jak najbliżej kranu tak, aby zminimalizować utratę ciepła wody podczas jej przepływu. Przed każdym rozpoczęciem korzystania z przepływowego podgrzewacza wody należy upewnić się, czy klient posiada odpowiedni przydział mocy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl